Заварени бодликава жица

Краток опис:

Заварени брич, бодликава жица решетката тип во бодликава жица нерѓосувачки челик бодликава жица, исто така познат како нерѓосувачки челик бодликава жица, од нерѓосувачки челик бодликава жица, е нов тип на заштита net.Stainless челик сечилото жабрени нето со убави, економичен и практичен, превенција ефект е добро, удобен изградба и други одлични карактеристики, во моментов, од нерѓосувачки челик бодликава жица е широко се користат во индустриските и рударските претпријатија во многу земји, градина стан, граничниот премин ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Заварени брич, бодликава жица решетката тип во бодликава жица ограда

  Нерѓосувачки челик бодликава жица, исто така познат како нерѓосувачки челик бодликава жица, од нерѓосувачки челик бодликава жица, е нов тип на заштита net.Stainless челик сечилото жабрени нето со убави, економичен и практичен, превенција ефект е добро, удобен изградба и други одлични карактеристики, во моментов, од нерѓосувачки челик бодликава жица е широко се користат во индустриските и рударските претпријатија во многу земји, градина стан, граничните премини, воено поле, затвори притворниот центар, владини згради и други објекти за националната безбедност.
  Карактеристики: нерѓосувачки челик сечилото бајонет има добар ефект на одвраќање, прекрасен изглед, удобен изградба, економски и практични карактеристики.
  Примена: нерѓосувачки челик бодликава жица е главно се користи за заштита на периметарот на градината станови, владини канцеларии, затвори, населби и границата за одбрана.
  Процес: блокирање уред се состои од топло поцинкуван лим или од нерѓосувачки челичен лим, висока тензија галванизиран челик жица или нерѓосувачки челик wire.The уникатна форма на жабрени нето не е лесно да се допре, па тоа може да се постигне одлична заштита и изолација effect.The главната материјал на производот е поцинкуван лим и нерѓосувачки челик.
  Класификација: нерѓосувачки челик сечилото бајонет може да се поделат на: (змија тип абдоменот) спирала ножот бајонет, линеарна сечилото бајонет, рамен сечилото бајонет, и ножот бајонет заварување мрежа според различни инсталација methods.The бодликава жица може да се подели во три вида: спирала тип, тип на права линија и спирала од вкрстен тип.
  Употреба: Земји во светот имаат бодликава жица е широко се користи во воени упориште, затвор, владини агенции, банки и станбени ограда, приватна куќа, вила ѕидови, врати и прозорци, автопат, железница бариера и границата за заштита на безбедноста.

  Надворешен дијаметар

  Број на намотки

  серпентина должина

  тип

  Белешки

  450mm

  33

  8M

  КБТ-65

  една намотка

  500mm

  41

  10M

  КБТ-65

  една намотка

  700mm

  41

  10M

  КБТ-65

  една намотка

  960mm

  53

  13m

  КБТ-65

  една намотка

  500mm

  102

  16M

  БТО-10.15.22

  вкрстен тип,

  600mm

  86

  14 милиони

  БТО-10.15.22

  вкрстен тип,

  700mm

  72

  12M

  БТО-10.15.22

  вкрстен тип,

  800мм

  64

  10M

  БТО-10.15.22

  вкрстен тип,

  960mm

  52

  9M

  БТО-10.15.22

  вкрстен тип,


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!