СНС Пасивни Заштитна мрежа

Краток опис:

Active SNS Flexible Protective Net:  SNS protective mesh, also known as safety netting system. It is widely used in slope reinforcement. The SNS protective mesh overcomes the inconvenience during the construction, putting the method of modular unit into the installation, which improves the effect of the construction. The SNS protective mesh is made of wire, anchor line and other accessories required.  Quick Details: Steel rope diameter: Ø7mm, Ø7.2mm, Ø7.5mm, Ø7.8mm, Ø8mm, Rope specificat...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Активни СНС Флексибилни заштитна мрежа:

   СНС заштитна мрежа, исто така познат како безбедноста пребивање систем. Тоа е широко користен во падина засилување.

  Заштитниот мрежа СНС обзема непријатности за време на изградба, поставување на метод на модуларен единица во инсталацијата, која го подобрува ефектот на изградба. Заштитниот мрежа на СНС е направен од жица, јаже за усидрување и други додатоци потребни. 

  Основни детали :

  Челик јаже со дијаметар: Ø7mm, Ø7.2mm, Ø7.5mm, Ø7.8mm, Ø8mm,
  спецификација јаже:  7 насоки x 19 колони
  Цинк поцинкувани:     Над 200 г / м2
  цврстина:            > 1770KJ
  Решетката големина:         300 * 300mm (GB) 330 * 330mm (Нестандардни)
  големина: 4000 * 4000mm 
  Шиење јаже:        материјал и спецификација е како што е иста како и жица мрежа.
  Поддршка јаже: 1.Horizontal и вертикална јаже со дијаметар се 16мм.
  2.Horizontal јаже со дијаметар е 16mm, вертикална јаже со дијаметар е 12mm.
  Тоа треба 261vertical јажиња поддршка и 261 хоризонтални јажиња поддршка за  покривање квадратни метри површина 1000.

   

  Спецификација за врската ограда појавување на синџирот на :

  жица:    2.2mm
  решетката:  50 * 50mm
  големина:   2 * 10 метри

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!