кофражни мрежа

Краток опис:

 Material: Hot dipped galvanized sheet, elecro galvanized sheet, cold-rolled sheet Specifications: Model Thickness (mm) Weight (kg) Width (mm) Length (mm) Rib height (mm) Rib distance (mm) YK21 0.21 1.70 450 2200 14-20 90 YK23 0.23 1.90 450 2200 14-20 90 YK30 0.30 2.48 450 2200 14-20 90 YK35 0.35 2.90 450 2200 14-20 90 YK40 0.40 3.30 450 2200 14-20 90 YK45 0.45 3.70 450 2200 14-20 9...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

   Материјал:  топла натопи поцинковани лист, elecro поцинковани лист, ладно валани листови

  спецификации:

  модел

  дебелина

  (Mm)

  Тежина

  (килограм)

  ширина

  (Mm)

  должина

  (Mm)

  висина ребро

  (Mm)

  ребро далечина

  (Mm)

  YK21

  0.21

  1.70

  450

  2200

  14-20

  90

  YK23

  0.23

  1.90

  450

  2200

  14-20

  90

  YK30

  0.30

  2.48

  450

  2200

  14-20

  90

  YK35

  0.35

  2.90

  450

  2200

  14-20

  90

  YK40

  0.40

  3.30

  450

  2200

  14-20

  90

  YK45

  0.45

  3.70

  450

  2200

  14-20

  90

  YK50

  0.50

  4.10

  450

  2200

  14-20

  90

  примена: 

  широко се користи во тунели мостови, вентил подрумот системи, канализациони системи, метрото, потпорни ѕидови, нуклеарни централи, бродоградилишта, дрвата и морските инженеринг работи и градежни проекти висок пораст и не-редовни или виткање модел etc.As конкретни постојан собранието бесплатни оплата.

  пакување Детали

  челик палети или како на барање на клиентите

  ИНСТАЛАЦИЈА

  Генералниот

  • Ребро Летва мора да се поправат со apexes на ребра во контакт со поддршка или поддршка.
  • Ребро Летва треба да се свиваше жица страни врзани во интервали не подолги од 150mm.
  • На краевите на листовите, ребро Летва треба да се поклопуваат со најмалку 100mm (4 ").

  тавани

  • За челични греди, потребни врски жица.
  • За дрво греди, летва ребро може да биде обезбедена од страна на одредување ноктите преку кош.
  • За бетонски греди, се препорачува да се фрли дрво-заковаме ленти да се прифати ноктите.

  партиции

  • Нокти или врски жица за да се обезбеди ребро летва.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!