Експлозија-доказ hesco бариера мрежа

Краток опис:

единица hesco бариера concertainer е мулти-клеточен систем ѕид произведени од заварени Цинк-обложен со алуминиум / топла натопи галванизиран челик жица решетката и се приклучи со вертикална, спирален калем зглобовите. MIL единици concertainer се обрабени со или беж или зелена боја тешки неткаен полипропилен geotextile.Hesco бариера / hesco бастион може да се полнат со песок, земја, цемент, камен, а потоа како ѕид или бункер одбрана и широко се користи во војска за заштита на безбедноста. Спецификација: materi ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  На  hesco бариера  единица concertainer е мулти-клеточен систем ѕид произведени од заварени Цинк-обложен со алуминиум / топла натопи галванизиран челик жица решетката и се приклучи со вертикална, спирален калем зглобовите.

  MIL единици concertainer се обрабени со или беж или зелена боја тешки неткаен полипропилен geotextile.Hesco бариера / hesco бастион може да се полнат со песок, земја, цемент, камен, а потоа како ѕид или бункер одбрана и широко се користи во војска за заштита на безбедноста.

  спецификација:

  Материјал:  галванизиран челик жица или Galfan /

  цинк-5% алуминиумска жица

  Векот на траење:   15-20 години 

  Цена: 19,8 -99,8 $ $ / сет

  Дијаметар жица:   3.0mm- 6.0mm 

  Бленда: 50 * 75 * 50mm 75mm  

  76,2 * 76.2mm 80 * 80mm 100 * 100mm итн

  Боја на геотекстил: Греј и воена

  Зелена, боја на песок итн

  Грам Тежина на геотекстил: 200g / m2

  или 300g / m2

  Заврши: топло поцинкуван натопи, Galfan жица.

  Заварени метод: заварени по галванизиран

  или поцинковани по заварени

   Пакување: Обвиен со смалуваат филм потоа

  спакувани во дрвени палети или железо палети

  sdfesfe


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!