Заоблен заварени ограда

Краток опис:

1.Detailed Опис на производот жица решетката ограда е исто така познат како заварени жица решетката ограда, заварени огради или заварени ограда. Оваа ограда е прилично светлина уште трајни, неговиот состав е едноставно жица заварени заедно да се направи ограда. Споеви се прилично силна .. Површинска обработка на заварени жица вклучуваат електро поцинковани, топло поцинкуван натопи, ПВЦ обложени 1. Имот: Отпорност на корозија, стареењето отпор, сонце отпор и времето отпор, лесен за транспорт, лесно се инсталира. ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.Detailed Опис на производот

   Жица решетката ограда е исто така познат како заварени жица решетката ограда, заварени огради или заварени ограда.

   Оваа ограда е прилично светлина уште трајни, неговиот состав е едноставно жица заварени заедно да се направи ограда. Споеви се прилично силна ..

   третман на површината на заварени жица вклучуваат електро поцинковани, топло-натопи поцинковани, ПВЦ обложени

  1. Имот: Отпорност на корозија, стареењето отпор, сонце отпор и времето отпор, лесен за транспорт, лесно се инсталира. 

  2. Заеднички Спецификација на Ограда панел: 

  1) Материјал: Висок квалитет на ниска употреба на јаглерод челична жица, галванизиран челик жица 

  2) жица Диа: 3.0mm-7.0mm 

  3) решетката: 50 × 100, 50x200mm, 50x150mm, итн 

  4) Големина: Должина (2000mm, 2500mm како заеднички вообичаено) * Висина (640mm-2440mm)

  3. Површинска обработка: Топло-натопи Galvanzied или Електро Галванизирана

  спецификација:

  sfesefef

   

  2.Common користење

  Безбедност за градилишта и приватен имот

  Безбедност за станбени сајтови и училишта

  за големи јавни настани, спортот, концерти, фестивали, собири

  Главно се користи како изолација огради или огради за безбедност на патиштата, железницата.

  За контрола на сообраќајот и контрола на толпата

  Заварени жица огради исто така може да бидат закопани под земја за да ги закопува животни и

  critters. Експресен пат, железница, градина огради, украсни огради, огради безбедност, бодликава жица огради, алка во синџирот ограда, проширен метал огради, итн

  Различни спецификации се достапни во согласност со барањето на клиентите или детален цртеж.

  Пакување: Со палети


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!